Ga verder naar de inhoud

ICT-webinar: Succesvolle adoptie van Microsoft 365 Copilot

17 december 2025 - 10:30 — 12:30
Online event
gratis voor IT-specialisten en IT-lesgever aan de Vlaamse hogescholen en Vlaamse universiteiten
Organisator: Een samenwerking tussen Academic Software en Vlaamse Hogescholenraad

Doelgroep: IT-specialisten, IT-lesgevers aan de Vlaamse hogescholen en universiteiten.

ICT WEBINAR 2024

In deze sessie maak je kennis met de kernstrategieën voor een veilige, gedragen en meetbare adoptie van Copilot binnen het hoger onderwijs, met aandacht voor verandermanagement, governance en dataprivacy. Speciaal gericht op stakeholders rond adoptie en change, biedt deze presentatie een praktische leidraad om van pilot naar waarde op schaal te gaan.

We behandelen volgende aspecten:

  • Adoptieraamwerk en fasering: van pilot naar brede uitrol met duidelijke mijlpalen en besluitmomenten
  • Use-case selectie en doelen: prioriteren op impact, haalbaarheid en duidelijke KPI’s voor zichtbare resultaten
  • Datavoorbereiding en privacy: toegang, labeling en transparantie richting gebruikers in lijn met AVG-kaders
  • Governance en risicobeheersing: rollen, richtlijnen en controles passend bij onderwijscontext en actuele adviezen
  • Champions en communicatie: community, peer-leren en gerichte messaging om gewenst gedrag te versnellen
  • Vaardigheden en werkafspraken: praktische skills, verantwoordelijk gebruik en verificatie van AI-output in het dagelijks werk
  • Meten, leren en opschalen: dashboards, succesverhalen en continue optimalisatie op basis van gebruik en feedback.

Deze sessie helpt je om Copilot gericht te introduceren, adoptie te versnellen en aantoonbare waarde te borgen.

Opgelet

Als IT-specialist of lesgever IT aan een hogeschool of universiteit is de sessie voor jou helemaal gratis.
Kan je door omstandigheden niet aanwezig zijn? Laat ons dit dan ten laatste drie werkdagen voor de webinar weten. Stuur hiervoor een e-mailbericht naar Myriam Slock.

Bij afwezigheid zonder geldige reden, rekenen wij een no show fee aan van 50 euro.

RUBEN MALLAART

Lesgever

Ruben Mellaart


ACADEMIC SOFTWARE LOGO

In samenwerking met