Efficiënt en wetenschappelijk onderbouwd aan de slag met generatieve AI
Ravensteingalerij 27
1000 BRUSSEL
Doelstelling: Wie het volle potentieel van generatieve AI wil benutten, moet leren goede prompts te schrijven. Wat zijn efficiënte en wetenschappelijk onderbouwde manieren om AI-tools zoals ChatGPT of Copilot instructies te geven?
Doelgroep: Technische medewerkers, communicatiemedewerkers, onderzoekers, onderwijzend personeel. Er is geen voorkennis vereist.

In deze hands-on workshop ontdek je de belangrijkste prompting-strategieën om optimaal aan de slag te gaan met AI-tools voor tekst- en beeldgeneratie.
Je maakt niet alleen kennis met de belangrijkste vuistregels voor prompting, maar ook met meer geavanceerde technieken om bijvoorbeeld het redeneervermogen van deze tools te verbeteren of hallucinaties te verminderen.
Daarbij werken we steeds op basis van de recentste wetenschappelijke inzichten.
Bovendien ga je zelf aan de slag met GenAI-tools om de relevante technieken onder de knie te krijgen.
Opgelet
Deze vorming is gratis voor jou als medewerker aan een Vlaamse hogeschool, maar niet voor ons als organisator. Kosteloos annuleren kan tot en met drie werkdagen voor de (eerste dag van een meerdaagse) vorming en dit énkel via e-mail aan lore.soleme@vlaamsehogescholenraad.be. Ziek of overmacht? Voor een geldige afwezigheid vragen wij een afwezigheidsattest van jouw werkgever: ook dan wordt er geen kost aangerekend.
Bij afwezigheid zonder geldige reden of bij een te late annulering, geldt er een no show fee-kost van 50 euro per gemiste vorming. Bij meerdaagse vormingen, geldt de no show fee dus voor élke dag waarop je ongeldig afwezig bent of te laat annuleerde – let op: bij meerdaagse vormingen kan je alleen annuleren voor de volledige reeks t.e.m. drie werkdagen voor de start van dag 1; eens deelgenomen aan de eerste vormingsdag, kan je niet meer kosteloos annuleren voor de volgende vormingsdagen binnen de meerdaagse opleiding.
De no show fee vervalt altijd als je een geldig werkgeversattest hebt, of als je een collega in jouw plaats kan laten deelnemen.
Na afloop ontvang je een attest van deelname.

Lesgever
Yves Peirsman is al meer dan twintig jaar gefascineerd door taaltechnologie. Hij studeerde taalkunde in Leuven en Aarhus (Denemarken), en taaltechnologie (NLP) in Edinburgh (Schotland). Hij behaalde een doctoraat in computationele linguïstiek aan de Universiteit van Leuven en was postdoctoraal onderzoeker in de NLP-groep aan Stanford University (VS). Na enkele jaren in de industrie als NLP-ingenieur, is hij nu medeoprichter en CTO van Deontic, een startup die AI-software ontwikkelt voor de mobiliteitssector. Daarnaast organiseert hij de Belgium NLP Meetups, een reeks informele evenementen voor NLP’ers in België, en schrijft hij literaire fictie — evenwel zonder AI.
