Ga verder naar de inhoud

COntent: Gepersonaliseerde contentcreatie door marketeer en machine

Het project COntent is gericht op het ondersteunen van communicatie- en contentagentschappen bij hun contentgeneratie activiteiten door middel van gebruik generatieve AI. Marketeers kunnen profiteren van de kracht van NLP en generatieve AI om gepersonaliseerde content te genereren door middel van co-creatie. Het doel is om de contentgeneratie sneller en eenvoudiger te maken, zodat marketeers zich beter kunnen concentreren op andere belangrijke aspecten van hun werk. COntent wil de marketeer voorzien van relevante en op maat gemaakte content, waardoor zij hun doelgroep effectiever kunnen bereiken.

Bovenstaande paragraaf werd niet geschreven door de projectaanvragers zelf, maar werd gegenereerd op basis van bovenvermelde trefwoorden en titel van deze projectaanvraag door ChatGPT, een AI creatietool die recent werd gelanceerd door Open AI. Ondanks het enthousiaste onthaal van deze technologie, is er ook veel onduidelijkheid over hoe dit ons werk maar ook onze samenleving gaat beïnvloeden. Binnen dit project bekijken we deze vraag vanuit het standpunt van communicatie- en contentagentschappen. Hun taak is om relevante, persoonlijke content te creëren waardoor Vlaamse bedrijven hun doelpubliek beter kunnen bereiken en behouden. Dit is echter heel arbeidsintensief en vraagt de nodige creativiteit. We onderzoeken hoe AI hen hierin kan ondersteunen.

Dit project zal de Vlaamse bedrijven enerzijds sensibiliseren rond de mogelijkheden van AI-gedreven contentgeneratie en tonen hoe mens en machine in co-creatie kunnen samenwerken. We willen de mogelijke drempels rond de acceptatie en adoptie van AI binnen deze context identificeren en wegnemen. We bekijken deze problematiek daarom zowel vanuit strategisch, technologisch, juridisch als ethisch standpunt. Anderzijds zullen concrete contentgeneratiecases uitgewerkt worden die tonen hoe Vlaamse marketeers zelf aan de slag kunnen met de technologie bij het produceren van content. Alle uitgewerkte cases zullen ruim gedissemineerd worden onder de vorm van onder andere praktische digitale fiches en een podcast.
Promotor
Saskia Vanden Eede
Onderzoeker
Karel Deneckere,
Thomas Van den Bossche,
Katja Verbeeck,
Laurens Van de Perre
Odisee, de co-hogeschool
16/09/2023 - 30/09/2026
Centrale contactpersoon
STEPHANIE BEGHEIN

Stefanie Beghein

Odisee - Blikopener contact