Ga verder naar de inhoud

Extraheren, analyseren en valoriseren van waardevolle componenten uit biomassa voor iedereen

Het Biochemical Innovation Team maakt deel uit van de onderzoeksgroep Technologie van Odisee en verricht onderzoek naar biochemische aspecten van de valorisatie van biomassa/reststromen. De onderzoeksgroep vertrekt vanuit concrete praktijkproblemen en benadert deze uitdagingen vanuit een duurzaam perspectief. Waardevolle componenten worden uit biomassa geëxtraheerd, waarbij via ultrasone trillingen op een ecologische wijze een extract bekomen wordt.

De combinatie van de unieke reeds aanwezige expertise met de nieuwe onderzoeksinfrastructuur voor continue extractie draagt bij aan het tot stand brengen van technologische vooruitgang en innovaties bij de onderzoeksgroep en - dus later ook - bij verschillende ondernemingen. Het opent het toekomstperspectief van bioraffinage van bioactieve componenten. De bioactieve componenten in het extract worden geïdentificeerd en gekwantificeerd.

Het investeringsproject draagt bij aan het uitbreiden van de bestaande onderzoeksinfrastructuur. Door het toevoegen van een bijkomende detector worden meer bioactieve componenten geïdentificeerd. Vervolgens wordt, voor toepassing in cosmetische producten, met een bijkomende microtiterplaatlezer met fluorescentiedetector het irriterend potentieel van het extract in kaart gebracht.

Dankzij deze aanvullingen kan de onderzoeksgroep (1) bovenop de houtreststromen (waarop nu de nadruk ligt), ook andere biomassa zoals voedselreststromen en reststromen van groen- en landschapsbeheer extraheren en analyseren, en (2) bijkomende toepassingsmogelijkheden in voeding, cosmetica of materialen valoriseren.
Promotor
Annick Boeykens
Odisee, de co-hogeschool
01/01/2024 - 31/12/2025
Centrale contactpersoon
STEPHANIE BEGHEIN

Stefanie Beghein

Odisee - Blikopener contact