Ga verder naar de inhoud

Atelier 1

Monitoren van het proces van sociale en academische integratie bij eerstejaarsstudenten

Veerle Vanoverberghe
Arteveldehogeschool

Atelier 2

Zorg dragen voor elkaar: kan je dat leren of faciliteren?

Lieve Carette
Universiteit Gent

Atelier 3

Living campus: visie en voorbeelden

Fabienne Wijnants
Hogeschool UCLL

Atelier 4

Studenten met een functiebeperking verbinen: good practices UCLL en kristische reflectie

Katrien Maas
Hogeschool UCLL

Atelier 4

Studenten met een functiebeperking verbinen: good practices UCLL en kristische reflectie

Katrien Maas
Hogeschool UCLL

Atelier 6

Odibuddy: Hoe kan je als studo sociale verbinding tussen studenten stimuleren?

Caroline Verschueren
Odisee hogeschool

Atelier 7

Peer Support op persoonlijk èn academisch vlak

Lieselot Buyle
Arteveldehogeschool

Atelier 8

De kunst van het luisteren via chat: hoe kan je verbinding creëren via afstand?

Kirsten Ral
Teleblok

Atelier 9

Connected café

Veerle Callens
KU Leuven

Atelier 10

Studenten leren reageren wanneer ze situaties van seksueel grensoverschrijdend gedrag zien gebeuren

Eline Lodewyckx
Sensoa

Atelier 11

Ervaringsgroepen voor studenten met ASS

Cindy Joly
AP Hogeschool

Maatwerk is een dienst die deel uitmaakt van het psychologische team van STUVO AP. Binnen deze dienst gaan we aan de slag met studenten met een functiebeperking.
Wij werken vaak samen met studenten met een diagnose ASS en vanuit onze gesprekken merkten we dat studenten nood hadden aan contact met andere studenten die op gelijkaardige noden botsten tijdens hun leertraject aan AP Hogeschool. Ze vinden het moeilijk om verbinding te voelen met andere studenten omdat hun noden zich vaak op een ander niveau afspelen en niet geholpen zijn met 'standaard' tips.

In het academiejaar 2020-2021 is er toen gekozen om ervaringsgroepen te organiseren zodat studenten met ASS of een vermoeden van ASS met elkaar in contact kunnen komen en zoveel mogelijk van elkaar kunnen
leren.

Om een zo breed mogelijke doelgroep aan te spreken hebben we ervoor gekozen om alle studenten van AP Hogeschool aan te spreken en niet enkel de studenten die reeds gekend waren door onze dienst. Zo wilden
we alle studenten de kans bieden om deel te nemen aan groepsgesprekken met andere studenten met ASS. Studenten konden zo zelf kiezen om hun diagnose te delen met de medewerkers van de psychologische dienst en zich in te schrijven voor deze gesprekken.
Ondertussen loopt dit project twee academiejaren en willen we graag naar buiten komen met deze good practices, omdat we merken dat studenten dit als positief ervaren en we het gevoel van verbinding op deze manier kunnen verhogen.

Atelier 12

Over Veerkrachtsessies - CHECK HILKE

Isolde Vileijn
mindmates - studentengezondheidscentrum KU Leuven